Króluj nam Chryste – Ekstremalna Droga Krzyżowa

W minioną noc pięciu naszych szafarzy uczestniczyło w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. ( Kliknij do Galerii i zobacz zdjęcia)
Wzmocnieni Świętą Eucharystią w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wojcieszowie ok. godz. 20.oo wyruszyliśmy w trasę. Drogę przemierzaliśmy razem z ok 30. pielgrzymami. Rozważania poszczególnych stacji odbywały się głównie w formie osobistego spotkania z Panem Jezusem. „Peleton” w większości był podzielony, a droga długa (46,52km wg licznika naszego brata Jacka) i ciemności sprzyjały indywidualnej modlitwie i kontemplacji. Trudy spowodowane mrozem, silnym wiatrem ze śniegiem i początkowymi stromymi podejściami, schodziły na drugi plan wobec możliwości bezpośredniego spotkania z cierpiącym Panem. Doświadczyliśmy realnego cierpienia, które ofiarowaliśmy Jezusowi (tylko wtedy zresztą – jak wiemy – cierpienie ma sens). Intencje jakie nosiliśmy w sercu i powierzaliśmy Naszemu Zbawcy dodawały nam sił i wytrwałości.
Modlitwę zakończyliśmy ok godz. 6.oo w kościele Podwyższenia Krzyża w Legnicy gdzie ks. Proboszcz udzielił nam błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego.
Cały czas się nawracamy – wierzymy, że przebyta EDK pomoże nam do stawania się prawdziwymi uczniami naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Do zobaczenia za rok.

Ekstremalni pielgrzymi

Udostępnij