Udany początek ChKF przy kinie „Piast”.

W sobotę (07/12) oficjalnie wystartował legnicki Chrześcijański Klub Filmowy. Oddolna inicjatywa kilku pasjonatów kina, chcących podzielić się swą pasją a jednocześnie zachęcić do obejrzenia czegoś wartościowego. P. Zbigniew Łęczycki (on jest głównym „sprawcą” tego przedsięwzięcia) od kilku już lat gromadzi znajomych i przyjaciół na specjalnych pokazach wartościowych filmów.

W ostatnim roku spotkania nasze zaczęły się rozrastać, do prawie pełnej sali podczas wyświetlania „Milczenia” M. Scorsese czy „Loyoli”. Niestety w dzisiejszych czasach trudno jest o film, który przedstawia wartości bliskie nam wszystkim, który nie rani uczuć i jest czymś więcej niż zwykłym „oglądadłem”. Filmy prezentowane pod auspicjami ChKF takie właśnie będą. Będziemy starali się zwrócić uwagę na to, co zostało nakręcone ostatnio, ale też możliwe, że uda nam się czasem sięgnąć do bogatej i szerokiej skarbnicy filmów katolickich, które warto, czy nawet trzeba obejrzeć

      Nasza inicjatywa zyskała aprobatę władz kościelnych w osobie Bp Marka Mendyka. Solidnym wsparciem dla nas jest również p.  dyrektor legnickiego kina „Piast”. To dzięki niej udało się zarezerwować w miesięcznym repertuarze „okienko” dla nas. Na razie jest to sobota, godzina 14. Możliwe, że uda nam się przenieść na bardziej dogodną godzinę, ale to zależy od frekwencji. Na inauguracyjnym seansie pojawiło się ponad 80 osób. Myślę, że to świetny wynik, który dobrze rokuje na przyszłość.

         Jeden z prelegentów po sobotnim seansie nawiązał do ewangelii z tego właśnie dnia, mówiącej o wielkim żniwie i braku robotników. Proszę więc Was wszystkich i ja: Poczujcie się jak robotnicy, pomóżcie w żniwach. Przyjdźcie do kina, namówcie kolegów, sąsiadów, rodzinę, znajomych, może kupcie nawet bilet dla kogoś „opornego” (nie są drogie, tylko 13zł!). Poinformujcie też wszystkich o tej wspaniałej inicjatywie. Dodatkowe informacje można znaleźć w zakrystii lub ewentualnie zapytać „łącznika” – w każdej parafii docelowo będzie taka osoba, zajmie się informowaniem wszystkich o najbliższych planach, terminach itp.

     Oczywiście mile widziane są wszelkie rady, sugestie, propozycje repertuarowe…. Jesteśmy „amatorami” jeśli chodzi o taką działalność, wybaczcie więc, jeśli nie wszystko idzie tak, jakbyście sobie życzyli czy wyobrażali. Swoją drogą, do prac około klubowych też robotnicy są potrzebni:)

    Najbliższe nasze spotkanie odbędzie się 28/12 o godzinie 14, oczywiście w kinie Piast. Zapraszamy na film pt. „Józef i Maryja”. Prezentuje on spojrzenie na Świętą Rodzinę z innej perspektywy. Patrzymy na nią oczami człowieka pełnego nienawiści, żalu. Patrzymy też na jego przemianę, która następuje na skutek przebywania z Maryją i Józefem. Zapraszam!

A.

Udostępnij