Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 III 2019 r.

1. Dziś 2. Niedziela Wielkiego Postu. Dziś: po Mszy św. o g. 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, g. 17.00 – Gorzkie Żale.

2. Dziś też dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami – po Mszy św. zbiórka ofiar „Ad gentes”. Można też wspierać misje wysyłając sms-a pod numer 72032.

3. Wielkopostne rekolekcje odprawimy w dniach 30 III – 3 IV (poprowadzi je o. Krzysztof Piskorz OCD). Pamiętajmy też o mądrym i trudnym postanowieniu wielkopostnym.

4. Od grupy modlitewnej przyjmijcie Słowo Boże na ten tydzień.

5. Wciąż można wpisywać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości z podjętą abstynencją lub duchowymi ofiarami w intencji uzależnionych. Można też podjąć post o chlebie i wodzie w intencji parafii – lista w zakrystii.

6. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, współpatrona diecezji i patrona WSD w Legnicy. Msze św. o g. 9.00, 16.30 (dla dzieci) i 18.00 (poprzedzona nabożeństwem do naszej patronki – św. Jadwigi Śl. za rodziców i dzieci).

7. Na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej, która rozpocznie Wieczór Chwały.

8. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W piątek Droga Krzyżowa: g. 16.30 – dla dzieci i g. 17.30 – połączona ze Mszą św. O g. 19.30 młodzieżowa Droga Krzyżowa w parku legnickim. Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach pozwala zdobyć odpust zupełny. W piątki zbierana jest jałmużna postna, którą przeznaczymy na świąteczne dekoracje (na stoliku również znajduje się puszka na ten cel). Dla dzieci są wielkopostne skarbonki.

10. W przyszłą niedzielę Narodowy Dzień Życia.

11. Kalendarz liturgiczny:

17 III (niedziela) – św. Patryk, biskup

18 III (poniedziałek) – św. Cyryl Jerozolimski, biskup i doktor Kościoła

19 III (wtorek) – św. Józef Oblubieniec NMP i Opiekun Zbawiciela

20 III (środa) – bł. Ambroży Sansedoni, zakonnik, patron par narzeczeńskich

21 III (czwartek) – św. Mikołaj z Flue, pustelnik

23 III (sobota) – św. Rafka, dziewica; bł. Metody Dominik Trćka, prezbiter i męczennik

12. Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki w g. 16.00-17.00 oraz po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na dogodny termin.

13. W naszej Poradni Rodzinnej można skorzystać z pomocy doradcy życia rodzinnego, pedagoga, neurologopedy klinicznego, gerontologa lub bezpłatnych korepetycji z matematyki czy jęz. niemieckiego – zgłoszenia w zakrystii.

14. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 667 895 782) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).

15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” oraz „Dobre Nowiny” „WPiS” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych). W zakrystii można obejrzeć ciekawe albumy, książki, filmy i modlitewniki (są również kartki świąteczne).

16. Trwają prace przy rozbudowie. Ofiary imienne na ten cel złożyć można po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne. Potrzebna jest też pomoc fizyczna – zapraszam codziennie od g. 9.00.

17. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek i piątek po Mszy wieczornej) mają mieszkańcy ul. Jaworzyńskiej nr 89-101. Kto nie może wypełnić swego dyżuru, może przyjść w innym terminie lub złożyć „wdowi grosz” na kwiaty czy środki czystości.

18. Caritas organizuje wczasy dla dorosłych (zapisy w biurze, a ulotki na stoliku) oraz rozprowadza w parafiach paschaliki (cena 6 i 15 zł). Gorąco zachęcamy do przekazywania 1% swoich podatków na Caritas. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy – można skorzystać po Mszy św. w zakrystii. Można też zapisać się do pomocy w akcji „Tak pomagam” (odbędzie się w dniach 29-30 marca).

19. Rodziny, które chciałyby przekazać stroje I-komunijne są proszone o zgłaszanie w zakrystii.

20. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:

orędzie papieża Franciszka na Wielki Post

relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym

kalendarium duszpasterskie parafii

informacje o wielkopostnej inicjatywie KSM-u „40 Dni dla Życia”, Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, warsztatach muzycznych dla młodzieży oraz wielkopostnych katechezach bpa Kiernikowskiego w katedrze

tekst nowenny za wstawiennictwem św. św. Józefa Oblubieńca NMP oraz przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego

informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.  

Udostępnij