Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 VII 2019 r.

1. Dziś 15. Niedziela w ciągu roku. Dziś: po Mszy św. o g. 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

2. Dziś gościmy stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Dzisiejsza taca inwestycyjna – za każdy dar serca BÓG ZAPŁAĆ! Ofiary imienne złożyć można po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.

4. Przez miesiąc lipiec czcimy Najdroższą Krew Chrystusa Pana.

5. Na czas wakacji odwołane są spotkania w „Barce” oraz Poradnia Rodzinna. Sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658).

6. We wtorek przypada odpust MB Szkaplerznej. Będzie można przyjąć szkaplerz. Mszę odpustową poprzedzi nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej za rodziców i dzieci.

7. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy.

9. Kalendarz liturgiczny:

14 VII (niedziela) – św. Kamil de Lellis, patron chorych

15 VII (poniedziałek) – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła

16 VII (wtorek) – NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerzna); św. męczenniczki z Orange

18 VII (czwartek) – św. Szymon z Lipnicy, prezbiter

20 VII (sobota) – bł. Czesław, zakonnik; św. Eliasz, prorok; św. Małgorzata z Antiochii Pizydyjskiej, dziewica i męczennica; bł. Alojzy Novarese, prezbiter

21 VII (niedziela) – Najświętszy Odkupiciel; Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła; św. Daniel, prorok

10. Zachęcam do uczestnictwa w okresie wakacyjnym w różnego rodzaju pielgrzymkach czy re-kolekcjach – pamiętajmy, że nie tylko ciało potrzebuje mądrej troski, ale także nasza dusza! 27. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 29 VII (niedziela). W zakrystii można się również zapisywać do grupy duchowego uczestnictwa. Zakończenie pielgrzymki 7 VIII (będzie można pojechać autokarem).

11. W okresie wakacyjnym pamiętajmy o odpowiednim stroju w Domu Bożym oraz o wyłączeniu telefonów.

12. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nowy nr: 882 139 631) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Miłujcie się” „Dobre Nowiny” „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych). W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii.

14. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek i w piątek po Mszy wieczornej) mają mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej nr 27-70. Kto nie może wypełnić swego dyżuru – zapraszam w innym terminie lub zachęcam do złożenia „wdowiego grosza” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.

15. Rodziny, które chciałyby otrzymywać pomoc żywnościową, proszone są o zgłoszenie się w MOPS-ie (ul. Chojnowska, p. 303).

16. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:

kalendarium duszpasterskie naszej parafii

teksty nowenny za wstawiennictwem MB Szkaplerznej, św. Anny i św. Charbela

relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i Kościele powszechnym

informacje o 27. Pieszej Pielgrzymce z Legnicy na Jasną Górę oraz rekolekcjach wakacyjnych

informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania oraz I Komunii św. 

Udostępnij