Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 XI 2018 r.

1. Dziś 33. Niedziela w ciągu roku. Dziś: po Mszy św. o g. 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 9.30 – scholka, g. 11.30 – roczne wypominki za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, g. 17.30 – wypominki (nabożeństwa są odprawiane do końca tego tygodnia – proszę pisać wyraźnie, a na odwrocie podać adres i daty, kiedy kartka ma zostać odczytana).
2. Dziś przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózki, patronki dziewcząt. Podczas Mszy św. dla młodzieży (g. 18.00) można będzie przystąpić do Ruchu Czystych Serc, a kandydaci do bierzmowania, którzy pragną przystąpić do sakramentu za rok dokonają wyboru patrona.
3. Dziś też 2. Światowy Dzień Ubogich oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
4. Od grupy modlitewnej przyjmijcie duchowy dar (otrzymamy go przy wyjściu z kaplicy).
5. Podziękowania dla tych, którzy pomagali w minionym tygodniu w rozbudowie kaplicy. Zapraszam do pomocy codziennie od g. 9.00. Ofiary imienne na inwestycje można złożyć po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.
6. W Poradni Rodzinnej we wtorek w g. 16.00-17.00 można zasięgnąć bezpłatnie informacji prawnych. Kto chce skorzystać z pomocy doradcy życia rodzinnego, pedagoga, neurologopedy klinicznego, gerontologa lub bezpłatnych korepetycji z matematyki czy jęz. niemieckiego – zgłoszenia w zakrystii.
Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej ofiarujemy za rodziców i dzieci.
7. Na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej, która rozpocznie Wieczór chwały.
Po Mszy św. będą wydawane dary dla potrzebujących (unijny program pomocy żywnościowej).
8. W czwartek w Duszpasterstwie Ludzi Pracy`90 (oo. Franciszkanie – ul. Rataja) o g. 18.00 Msza św. i wykład Józefa Jurosa pt. „Paweł Juros – historia rodu”.
Tego dnia wstawiennictwu św. Cecylii (patronki muzyki kościelnej) polecimy naszego organistę oraz członków chóru i scholek. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
9. W sobotę po wieczornej Mszy św. – zbiórka ministrantów i lektorów (zapraszamy też Rodziców).
10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Podczas Mszy św. dla dzieci (g. 10.00) dzieci I-komunijne otrzymają medaliki, a po sumie spotkanie formacyjne Żywego Różańca.
11. Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki w g. 16.00-17.00 oraz po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na dogodny termin.
12. Kalendarz liturgiczny:
18 XI (niedziela) – bł. Karolina Kózka, dziewica i męczennica
19 XI (poniedziałek) – bł. Salomea, dziewica
20 XI (wtorek) – MB Chorych; św. Rafał Kalinowski, prezbiter
21 XI (środa) – Ofiarowanie NMP
22 XI (czwartek) – św. Cecylia, patronka muzyki kościelnej
23 XI (piątek) – św. Klemens, papież i męczennik; bł. Michał Augustyn Pro, męczennik
24 XI (sobota) – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy
25 XI (niedziela) – św. Katarzyna Aleksandryjska, patronka kolejarzy; bł. Maria i Alojzy Quattrocchi; bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszka Siedliska), założycielka nazaretanek
13. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 667 895 782) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „WPiS” „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych). W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii.
15. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek i piątek po Mszy wieczornej) mają mie-szkańcy ul. Reja i Wyspiańskiego. Kto nie może wypełnić swego dyżuru zapraszam w innym ter-minie lub zachęcam do złożenia „wdowiego grosza” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
16. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
kalendarium duszpasterskie parafii
teksty nowenny za wstawiennictwem św. Rafała Kalinowskiego, MB od Cudownego Medalika, św. Andrzeja oraz ku czci Chrystusa Króla
informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.

Udostępnij