Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 IX 2019 r.

1. Dziś 24. Niedziela w ciągu roku.

2. Serdeczne podziękowania za udział we wczorajszej ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”.

3. Dziś: g. 7.45 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 9.30 – spotkanie scholki, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia, podczas Mszy św. dla młodzieży (g. 18.00) ogłoszenie listy dopuszczonych do bierzmowania 9 XI i uroczyste błogosławieństwo od Rodziców i chrzestnych dla nowych kandydatów, którzy złożyli podanie na rozpoczęcie przygotowania według wzoru ze strony internetowej.

4. Dziś rozpoczęcie 9. Tygodnia Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Dziś też przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W Białej odbywają się 17 Wrześniowe Kresowiana.

5. Od Wspólnoty Żywego Kościoła przyjmijcie Słowo Boże na ten tydzień.

6. We wtorek obchodzimy Dzień Sybiraka – główne uroczystości 26 IX o g. 12.00 w parafii św. Trójcy. W Poradni Rodzinnej we wtorek w g. 16.00-17.00 można zasięgnąć bezpłatnie informacji prawnych. Kto chce skorzystać z pomocy neurologopedy klinicznego, doradcy życia rodzinnego lub bezpłatnych korepetycji z matematyki czy jęz. niemieckiego – proszę zgłosić się w zakrystii. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej ofiarujemy za rodziców i dzieci.

7. W środę przypada święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Na wieczorną nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W czwartek Wieczór Chwały.

9. W piątek święto rocznicy poświęcenia Katedry Legnickiej – uroczysta Msza św. o g. 12.00.

10. W sobotę epilog Pieszej Pielgrzymki Legnickiej – do Legnickiego Pola.

11. Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki w g. 16.00-17.00 oraz po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na odpowiedni termin.

12. Kalendarz liturgiczny:

15 IX (niedziela) – NMP Bolesna; św. Katarzyna Genueńska

16 IX (poniedziałek) – św. męczennicy Korneliusz, papież i Cyprian, biskup

17 IX (wtorek) – św. Hildegarda, zakonnica i doktor Kościoła; św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła; Stygmaty św. Franciszka z Asyżu; św. Zygmunt Szczęsny Feliński, biskup; sługa B. Serafin Alojzy Kaszuba

18 IX (środa) – św. Stanisław Kostka, zakonnik – patron dzieci i młodzieży

19 IX (czwartek) – MB z La Salette; św. Andrzej Kim Taegon, Paweł Chong Hasang i Towarzysze, męczennicy koreańscy; św. January, biskup i męczennik; św. Józef z Kupertynu; bł. Gerhard Hirschfelder

20 IX (piątek) – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy

21 IX (sobota) – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista; prorok Jonasz

22 IX (niedziela) – św. Maurycy, męczennik; bł. Bernardyna Maria Jabłońska, założycielka albertynek

13. Rodziny, które chciałyby otrzymywać pomoc żywnościową, proszone są o zgłoszenie się w MOPS-ie (ul. Chojnowska, p. 303).

14. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje duchowego wsparcia może zadzwonić pod nowy nr: 882 139 631) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).

15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych). W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii.

16. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek i w piątek po Mszy wieczornej) mają mieszkańcy ul. św. M. Kolbego, Konopnickiej i Okrzei. Kto nie może wypełnić swego dyżuru zapraszam w innym terminie lub zachęcam do złożenia „wdowiego grosza” na kwiaty czy środki czystości.

17. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:

list biskupów na 9. Tydzień Wychowania

informacje o Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę (21-22 IX)

relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i Kościele powszechnym

kalendarium duszpasterskie naszej parafii

teksty nowenny za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki, św. o. Pio i św. Michała Archanioła

informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania oraz I Komunii św.

Udostępnij