Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 VI 2018 r.

1. Dziś 11. Niedziela w ciągu roku. Dziś: po Mszy św. o g. 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, po Mszy św. dla dzieci – próba scholki, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, g. 17.30 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
(w dni powszednie po Mszy św.).
2. Od Wspólnoty Żywego Kościoła przyjmijcie Słowo Boże na ten tydzień.
3. W Poradni Rodzinnej we wtorek w g. 16.00-17.00 można zasięgnąć bezpłatnie informacji prawnych. Kto potrzebuje innej pomocy z Poradni – proszę zgłosić się w zakrystii.
Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej ofiarujemy za rodziców i dzieci.
4. We wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej, która rozpocznie Wieczór Chwały.
6. W piątek kończy się rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszamy najpierw do spowiedzi w środę i czwartek od g. 17.00. Msze św. na zakończenie roku o g. 8.00 i 18.00.
7. W sobotę przypada Dzień Ojca.
Tego dnia odbędzie się II Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę pod hasłem „Tu jesteśmy naprawdę wolni”.
Biskup senior Stefan Cichy obchodzi tego dnia 55, a w niedzielę ks. prałat Jan 52. rocznicę święceń kapłańskich – pamiętajmy o nich w modlitwie.
8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca. O g. 15.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Św. spotkanie przed pielgrzymką pieszą na Jasną Górę.
9. Kalendarz liturgiczny:
17 VI (niedziela) – św. brat Albert Chmielowski, zakonnik
19 VI (wtorek) – św. Romuald, opat
20 VI (środa) – bł. Benigna, dziewica i męczennica
21 VI (czwartek) – św. Alojzy Gonzaga, zakonnik, patron studiującej młodzieży;
NMP Przyczyna Naszej Radości (Góra Igliczna)
22 VI (piątek) – św. Jan Fisher, Tomasz More, męczennicy; św. Paulin z Noli, biskup
24 VI (niedziela) – narodzenie św. Jana Chrzciciela
10. Można zapisywać dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. Dzieci muszą mieć ukończone 5 lat, być posłuszne rodzicom, chętnie się uczyć i modlić. Zapisy zakończy udzielenie uroczystego błogosławieństwa w przyszłą niedzielę (24 VI) o g. 10.00.
11. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje duchowego wsparcia może zadzwonić pod nr: 667 895 782) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre Nowiny” „WPiS” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych).
W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy, albumy i modlitewniki – do nabycia w zakrystii.
13. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek i w piątek po Mszy wieczornej) mają mieszkańcy ul. Żółkiewskiego i Jaworzyńskiej nr 63-75. Kto nie może wypełnić swego dyżuru zapraszam w innym terminie lub zachęcam do złożenia „wdowiego grosza” na dekoracje, kwiaty czy środki czystości.
14. Ofiary imienne na rozbudowę kaplicy można złożyć po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne. Od jutra potrzebna jest pomoc przy pracach.
15. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:
Adhortację papieża Franciszka o radości dążenia do bycia świętym
relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i Kościele powszechnym
kalendarium duszpasterskie naszej parafii
teksty nowenny za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy, MB Licheńskiej i MB Anielskiej, przed uroczystością św. Piotra i Pawła oraz do Krwi Chrystusa
informacje o spotkaniu legnickich grup modlitewnych w Duninie (23 VI g. 14.00), spływie pontonami organizowanym przez naszych szafarzy (23 VI) obozie powołaniowym w WSD (25-29 VI) oraz rekolekcjach wakacyjnych
informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania oraz I Komunii św.

Udostępnij