Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 X 2017 r.

1. Dziś 28. Niedziela w ciągu roku i dzień naszej wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu (plan jest w gablotce i na stronie internetowej). Dziś: g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, g. 17.00 – nabożeństwo różańcowe (w dni powszednie: dla dzieci – g. 16.30 i połączone z Eucharystią – g. 17.30).

2. Dziś Dzień Dziecka Utraconego. O g. 11.30 Eucharystia w kościele katedralnym, a o g. 16.30 po-święcenie „Grobu Dziecka Utraconego” na cmentarzu w Jaszkowie.

Trwają X Legnickie Dni Chrześcijańskie oraz VI Forum Charyzmatyczne Diecezji Legnickiej.

3. Serdeczne podziękowania za uczestnictwo w nowennie przed uroczystością odpustową i wizytacją kanoniczną. Jutro uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej i zakończenie Roku Jadwiżańskiego. Program wizytacji jest w gablotce i na stronie internetowej. Podczas Mszy św. o g. 18.00 będzie złożone sprawozdanie z minionych pięciu lat życia parafii, a Biskup Marek Mendyk udzieli sakramentu bierzmowania grupie naszej młodzieży.

4. Od grupy modlitewnej przyjmijcie duchowy dar (otrzymamy go przy wyjściu z kaplicy).

5. Podziękowania dla tych, którzy pomagali w minionym tygodniu w rozbudowie kaplicy. Zapraszamy do pomocy codziennie od g. 8.00. Ofiary imienne na inwestycje można złożyć po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.

6. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W Poradni Rodzinnej we wtorek w g. 16.00-17.00 można zasięgnąć bezpłatnie informacji prawnych, a w g. 17.00-18.00 można skorzystać z pomocy neurologopedy klinicznego. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej ofiarujemy za rodziców i dzieci.

8. W środę Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia i kontynuacja Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej.

9. W czwartek Duszpasterstwo Ludzi Pracy`90 zaprasza do WSD w Legnicy na Mszę św. o g. 18.00 i wykład bpa Stefana Cichego pt. „Troska o muzykę kościelną w dokumentach Kościoła XX i XXI w.”.

10. Za tydzień – Niedziela Misyjna. Podczas Mszy św. dla młodzieży (g. 18.00) przekazanie katechizmu „Youcat” dla kandydatów do bierzmowania, którzy mają przystąpić do sakramentu za rok.

11. Kalendarz liturgiczny:

  15 X (niedziela) – św. Teresa z Avila, doktor Kościoła 

  16 X (poniedziałek) – św. Jadwiga Śląska

  17 X (wtorek) – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik

  18 X (środa) – św. Łukasz Ewangelista, patron Służby Zdrowia

•  19 X (czwartek) – bł. Jerzy Popiełuszko, prezbiter i męczennik

   20 X (piątek) – św. Jan Kanty, patron wykładowców akademickich

   21 X (sobota) – bł. Jakub Strzemię, biskup; św. Urszula i towarzyszki, męczenniczki;  św. Kasper del Bufalo, prezbiter; bł. Karol I Habsburg

•   22 X (niedziela) – św. Jan Paweł II, papież; św. Salome

12. Przypominamy o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 667 895 782) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).

13. W zakrystii można otrzymać kartki wypominkowe. Prosimy pisać wyraźnie, a  na odwrocie podać adres i daty, kiedy kartka ma zostać odczytana (wypominki będą odprawiane od 2 listopada).

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „WPiS” „Dobre Nowiny” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych). W księgarence można obejrzeć ciekawe książki, filmy (m.in. „Chata”) i modlitewniki – do nabycia w zakrystii.

15. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek i w sobotę o g. 9.00) mają mieszkańcy ul. Wybickiego nr 9-15. Kto nie może wypełnić swego dyżuru zapraszamy w innym terminie lub zachęcamy do złożenia „wdowiego grosza” na kwiaty czy środki czystości.

16. Osoby pragnące skorzystać bezpłatnie z korepetycji z matematyki lub jęz. niemieckiego zapraszamy do zakrystii.

17. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:

   kalendarium duszpasterskie parafii

    teksty nowenny za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszko oraz św. Jana Pawła II

     film „Proroctwo”

    informacje o Diecezjalnej Szkole Liturgicznej oraz kursie dla narzeczonych

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email
  • Tumblr
  • Twitter
  • Wykop