Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 V 2019 r.

1. Dziś 5. Niedziela Wielkanocna. Dziś: po Mszy św. o g. 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 9.30 – próba scholki, g. 11.30 – wypominki roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. Przez cały miesiąc o g. 17.30 – nabożeństwo majowe.

3. Od Wspólnoty Żywego Kościoła przyjmijcie Słowo Boże na ten tydzień.

4. W poniedziałek Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski obchodzi 17 r. sakry biskupiej.

5. W Poradni Rodzinnej we wtorek w g. 16.00-17.00 można zasięgnąć bezpłatnie informacji prawnych. Można też skorzystać z pomocy doradcy życia rodzinnego, pedagoga, neurologopedy klinicznego, gerontologa lub bezpłatnych korepetycji z matematyki czy jęz. niemieckiego – zgłoszenia w zakrystii. Nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej ofiarujemy za rodziców i dzieci.

6. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej, po której zapraszam na spotkanie modlitewne z modlitwą wstawienniczą.

7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Duszpasterstwo Ludzi Pracy`90 zaprasza na Mszę św. (klasztor ul. Rataja – g. 18.00) i wykład Stanisława Srokowskiego pt. „Życie wśród pisarzy, agentów i intryg”.

8. W piątek o g. 19.00 nabożeństwo wielkanocne „Droga Światła”. Tego dnia modlimy się za kościół w Chinach.

9. W sobotę o g. 9.00 – czyn parafialny.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Matki. Po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca.

11. Kalendarz liturgiczny:

20 V (poniedziałek) – św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter

21 V (wtorek) – św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik; św. Krzysztof Magallanes i Towarzysze, męczennicy; św. Eugeniusz de Mazenod, biskup

22 V (środa) – św. Rita z Cascia, zakonnica

24 V (piątek) – NMP Wspomożenie Wiernych

25 V (sobota) – św. Grzegorz, papież; św. Beda Czcigodny, prezbiter i doktor Kościoła; św. Maria Magdalena de Pazzi, dziewica

26 V (niedziela) – św. Filip Nereusz, prezbiter

12. Kancelaria parafialna czynna jest w czwartki w g. 16.00-17.00 oraz po Mszach św. Warto sprawy kancelaryjne zgłaszać telefonicznie (nr: 502 337 658) – można się umówić na dogodny termin.

13. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 667 895 782) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” „Dobre No- winy” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych). W zakrystii są do nabycia Biblie, modlitewniki, ciekawe albumy i filmy.

15. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek po Mszy wieczornej i w sobotę o g. 9.00) mają mieszkańcy ul. Jasińskiego. Kto nie może wypełnić swego dyżuru zapraszam w innym terminie lub zachęcam do złożenia „wdowiego grosza” na kwiaty czy środki czystości.

16. Ofiary imienne na rozbudowę kaplicy można złożyć po Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne.

17. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:

list Biskupa Legnickiego na Niedzielę Dobrego Pasterza

tekst nowenny za wstawiennictwem św. Rity i NMP Wspomożycielki Wiernych

relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym

informacje o rekolekcjach wakacyjnych

kalendarium duszpasterskie parafii

informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.  

Udostępnij