Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 I 2019 r.

1. Dziś 2. Niedziela w ciągu roku. Dziś: po Mszy św. o g. 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, g. 11.30 – wypominki    roczne za zmarłych, g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczór kolęd, g. 16.00 – spotkanie rodziców  dzieci I-komunijnych. W Seminarium Duchownym spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół WSD w Legnicy.

2. Od grupy modlitewnej przyjmijcie Słowo Boże na ten tydzień.

3. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w piątek świętem nawrócenia     św. Pawła Apostoła. Nasz Biskup zaprasza na nabożeństwo ekumeniczne we wtorek o g. 17.00      do cerkwi prawosławnej w Legnicy (ul. Jaworzyńska 9). W sobotę 19. Dzień Dialogu z Islamem.

4. W dniach 22-27 I potrwają 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

5. W poniedziałek przypada Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka – życzymy wszystkiego Bożego!

W ich intencji ofiarujemy nabożeństwo do naszej patronki – św. Jadwigi Śląskiej we wtorek.

6. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę można spisywać swoje intencje do Mszy św. zbiorowej, która rozpocznie spotkanie modlitewne.

7. W czwartek – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W przyszłą niedzielę po sumie – spotkanie formacyjne Żywego Różańca

9. Trwa kolęda – w tym tygodniu pragnę spotkać się z rodzinami mieszkającymi przy ul. Złotoryjskiej i Jaworzyńskiej. W przeddzień ministranci będą powiadamiać. Porządek kolędy podany jest na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

10. Kalendarz liturgiczny:

 • 20 I (niedziela) – św. Fabian, papież i Sebastian, męczennicy
 • 21 I (poniedziałek) – św. Agnieszka, dziewica i męczennica
 • 22 I (wtorek) – św. Wincenty Pallotti, prezbiter; bł. Laura Vicuńa, dziewica
 • 24 I (czwartek) – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła (patron dziennikarzy)
 • 25 I (piątek) – Nawrócenie św. Pawła Apostoła
 • 26 I (sobota) – św. Tymoteusz i Tytus, biskupi
 • 27 I (niedziela) – bł. Jerzy Matulewicz, biskup

11. Kancelaria parafialna podczas kolędy jest nieczynna. Sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać telefonicznie – można się umówić na odpowiedni termin.

12. W naszej Poradni Rodzinnej można skorzystać z pomocy doradcy życia rodzinnego, pedagoga, neurologopedy klinicznego, gerontologa lub bezpłatnych korepetycji z matematyki czy jęz. niemieckiego – zgłoszenia w zakrystii.

13. Wznawiamy prace przy rozbudowie. Ofiary imienne na ten cel złożyć można po  Mszy św. u kwestora lub wpłacić na konto parafialne. Gorąco zachęcam do przekazywania 1% swoich podatków   na Caritas (wskazując na naszą parafię). Jeśli ktoś potrzebuje pomocy – zapraszam do zakrystii.

14. Przypominam o Pogotowiu Modlitewnym (jeśli ktoś potrzebuje wsparcia duchowego może zadzwonić pod nr: 667 895 782) oraz o trwającej peregrynacji Parafialnego Różańca (zapisy w zakrystii).

15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej! Propozycje: „Gość Niedzielny” „Niedziela” oraz „Dobre Nowiny” „WPiS” „Miłujcie się” „Mały Gość Niedzielny” i „Dominik” (dla dzieci I-komunijnych).

W zakrystii można obejrzeć ciekawe albumy, książki, filmy i modlitewniki (są m.in. kropielnice).

16. W tym tygodniu dyżur sprzątania kaplicy (w poniedziałek i piątek po Mszy wieczornej) mają mieszkańcy ul. Żeromskiego 20. Kto nie może wypełnić swego dyżuru, może przyjść w innym terminie lub złożyć „wdowi grosz” na kwiaty czy środki czystości.

17. Czy w minionym roku była sprawowana Msza św. w intencji Waszej Rodziny? A w Nowym Roku pamiętasz o ważnych rocznicach?

18. Rodziny, które chciałyby przekazać stroje I-komunijne są proszone o zgłaszanie w zakrystii lub      na stronę internetową.

19. Na naszej stronie internetowej (www.jadwigalegnica.pl) znaleźć można:

 • relacje z wydarzeń w parafii, diecezji i kościele powszechnym
 • kalendarium duszpasterskie parafii
 • informacje o rekolekcjach podczas ferii zimowych
 • tekst nowenny za wstawiennictwem św. Pawła Apostoła, bł. Jerzego Matulewicza oraz św. Jana Bosko
 • informacje dla Rodziców kandydatów do bierzmowania i I Komunii św.
Udostępnij