Wigilia dla samotnych

„Miłość nie szuka swego” – pisze święty Paweł w pierwszym liście do Koryntian.

Dziś uczestniczyliśmy w wigilii dla osób samotnych przygotowanej przez naszych parafian. Serce się radowało na widok pyszności ustawionych na świątecznym stole. To dobrze, że pośród zgiełku świątecznych przygotowań znaleźliśmy czas na to, by podzielić się z bliźnim.

Ale czy potrafimy na co dzień dostrzec potrzeby innych osób, w szczególności, czy potrafimy dostrzec ich samotność? Czy zauważamy wśród codzienności osoby, które tęsknią za chwilą rozmowy, czy choćby ciepłym „dzień dobry” okraszonym uśmiechem? Święta Matka Teresa z Kalkuty mówiła: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie…”.

Bracia i Siostry w Chrystusie, spróbujmy w nadchodzącym roku, rozejrzeć się wokół siebie i rozpoznać w sąsiedzie, we współpracowniku, czy wśród innych ludzi, które Pan Jezus postawi nam na drodze właśnie takie osoby, a podczas spotkania wigilijnego w 2018 r. „Gloria in excelsis Deo!” zabrzmi wielogłosowym chórem!

Agnieszka

Udostępnij