Modlitwa w blasku krzyża Chrystusowego

„ Polska pod krzyżem”

Modlitwa w blasku krzyża Chrystusowego

Wydarzenie miało miejsce 14 września 2019 roku na lotnisku  w Kruszynie koło  Włocławka                 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. „Zostaw wszystko i dołącz do wielkiej modlitwy” – te słowa sprawiły, że chciałam tam być.
Z Legnicy autokarem pojechało 33 osoby . Naszą parafię reprezentowali Ula z mężem Markiem i ja. Na miejscu można było skorzystać z sakramentu pokuty. Podczas spotkania wysłuchaliśmy dwóch wspaniałych  konferencji , które wygłosili Lech Dokowicz oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.

Centrum spotkania stanowiła Eucharystia z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego. Podczas Eucharystii dane nam było wysłuchać dwóch homilii: Świętego Jana Pawła II, wygłoszoną przez Niego na  tym samym lotnisku podczas  IV pielgrzymki do Polski  7 czerwca 1991 roku ,          oraz biskupa włocławskiego  ks. Wiesława Meringa. Wieczorem uczestniczyliśmy w niezwykłej Drodze Krzyżowej,  którą ubogaciły piękne i poruszające  świadectwa . Na koniec  adoracja Najświętszego Sakramentu i Krzyża.

 Wydarzenie zakończyło się  o godz. 1.00 Mszą Święta z niedzieli. Mimo trudów był to piękny czas.

Osobiście dotknęło mnie zaproszenie do modlitwy za kapłanów. Każdy uczestnik mógł wylosować imię kapłana i wziąć go pod modlitewną opiekę  aby  oddał się Jezusowi przez Maryję. Nie umiałam przejść obok tego zaproszenia obojętnie☺, bo kto ma się modlić jeżeli nie ja. Tam też poruszyły mnie słowa O. Dolindo  „Jezu Ty się tym zajmij”. Teraz nareszcie odkryłam znaczenie tych słów. Nie znaczą one  by Jezus coś za mnie zrobił. Słowa „Jezu Ty się tym zajmij” znaczą: „niech pełni się wola Twoja”, ja zgadzam się na Twoja wolę, dopuszczam Twoją wolę.

I tak na koniec dopowiem, że pragnieniem moim jest być bliżej Jezusa, przylgnąć do Niego w całości, kochać Go mocniej, żyć z Nim w komunii czyli intymnej relacji. Pragnę co dnia karmić się Jego Słowem i Ciałem. To wydarzenie utwierdziło mnie, że taka jest wola Boga wobec mnie. I co piękne, otrzymałam odpowiedź na pytanie, które zadałam Bogu kilka dni wcześniej.  Kocham Ciebie Jezu, wznoszę ręce dając cześć, całym światem Jesteś mi, uwielbiam Twoje imię Panie mój.

                                                                                                                                                             Ania

Udostępnij