ADWENT

Od poniedziałku Roraty o godz. 06:30

Zahamować

Adwent, przygotowanie na przyjście Pana, przygotowanie do Bożego Narodzenia, przygotowanie duchowe. Warto w te dni nieco zahamować w pędzie zakupów i sprzątania. Czasem zachowujemy się tak, jakby cały rok mieszkanie było zagruzowane i nagle okazuje się, że idą święta, trzeba sprzątać. Nie sprzątacie cały rok? Więc bez przesady.

Najbardziej posprzątać trzeba w sobie, w sercu, bo tam jest największy syf. Przepraszam za słowo, ale tak należy nazwać nasze wszelkiego rodzaju urazy, nasze „mądrości”, osądy, potępienia… Krótko mówiąc, brak miłości.

Co było, to było, nie zmieni się, ale jutro może być inne, więc wyrzucam na śmietnik urazy i wszelkie pretensje do innych i do siebie też. Nie ma znaczenia, czy to małe sprawy, czy wielkie. Od jutra, od pierwszego dnia Adwentu zaczynam z czystą kartą.

Pewnie, chciałbym, aby wobec mnie też zastosowano taką zasadę, bez warunków wstępnych. Pan Bóg tak zrobi, a ludzie… Nie stawiam warunków, ważne abym ja posprzątał w sobie.

Tyle w kwestii porządków. Jednak na tym nie może się skończyć. Porządek w duszy dla samego porządku, jest nic nie wart, to nie ma sensu. Oczyszczam się, bo chcę kogoś gościć, przyjąć. Uroczyście w święta, ale przecież tak na co dzień również, w mojej codzienności, normalności. W tym miejscu zadaję sobie pytanie, co jest moją normalnością. Ile w niej Bożego porządku, czystości, a ile szatańskiego bałaganu, biegania za złudzeniami? Jakkolwiek jest Jego obecność usunie resztę brudu.

Do roboty 🙂

Na koniec kilka słów zadumy.

 

Marnotrawstwo

Serce otwieram szeroko

wejdź proszę

rozgość się u mnie

chociaż nie wszystko

dobrze posprzątane

Gdzieniegdzie po kątach

wiszą pajęczyny grzechu

na półkach kurz pychy

nie przewietrzyłem dobrze

czuć jeszcze urazy wszelakie

Staram się Panie

wiesz o tym

ale bez Ciebie

nie dam rady

jedynie Ty

możesz z serca mego

gnijącego grzechem

uczynić diament

Przyjdź…

Tobie serce oddaję

napełnij je po brzegi

Duchem Miłości

niech przelewa się

niech moim zyskiem

będzie marnotrawstwo

rozdawanie miłości

za darmo

za nic

mimo wszystko

Amen

/02. 12. 2017 r. Feliks /

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email
  • Tumblr
  • Twitter
  • Wykop